Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiklerinizi cevabını aradığınız soruları ve daha fazlasını bu sayfada bulabilirsiniz.

Motor devrini 8000 devir/dk’dan 600-800 devir arası bir değere 2 seferde düşürerek bıçaklara tahrik vermekteyiz. Oluşan tüm ağır yükü şanzıman grubu çekmektedir.(Arabanın 1.ci vitesi gibi) Bu nedenle çim biçerken oluşan kuvvetten daha azına çapa aparatını çalıştırmaktayız. Boru çapı 28mm ve üstü, motor gücü olarak 2hp motor kullanmaktayız.

Çelik mil ve balata kısmına zarar vermemektedir. Tüm yükü şanzıman grubu çekmektedir.

Ürünü tasarlarken kendi ağırlığı ile toprağı işlemesini hedefledik. Hafif kafa aparatı toprağı işlemez. Bıçağın her toprağa vuruşunda kafa aparatı seker ve işleme kuvvetini toprağa iletemez, bunun için kullanıcının boruya baskı uygulamasıyla toprak işlenmeye çalışılır. Ağır kafa aparatı titreşimi en aza indirger, kullanıcıyı yormaz. Ağırlığı bilinçli olarak hem hesaplama hem tecrübe edilerek bulunmuştur.

Kafa aparatının ağır oluşu ve bıçakların dönme esnasında kendi hareket etme kapasitesine ulaştığından dolayı kullanıcıyı yormaz.

Uzunluğu 15cm’e kadar parçalanabilir nitelikteki otları parçalar ve içine sarmaz. Daha uzun otların önce biçilmesi gerekir.

Bıçakları yay çeliğinden imal etmiş olup özel su verilmektedir. Toprakta aşınmaya karşı dirençli aynı zamanda sert bir yere vurduğunda darbeyi emecek kadar esnek yapıdadır.

Toprağı düz bir eksende noktasal vuruşla yüksek devir ve ağırlığı ile işlemektedir. Küçük bir aparatın iş yapmasındaki en büyük faktör bıçak tasarımıdır. Hareket ileten çelik mili kırmaz. Kullandığımız 6 adet bıçağın 3 adeti toprak patlatırken arkadan gelen diğer 3 bıçak otları kesmektedir. Toprak altını sıkıştırmaz taban yapmaz. Sola sağa ileri ve geri olmak üzere her yöne çapa yapar.2 yıl KOŞULSUZ garantisi vardır. Uzun ömürlüdür bahçeye iş yapmaya giderken bıçak kırılacak mı? Arıza yapacak mı? Stresini yaşamazsınız.

Kafa aparatı olarak 2 yıl koşulsuz garanti vermekteyiz. Kullanıcı hatası bizimle alakası yok gibi bir söz ile karşılaşmayacaksınız. Arıza durumunda 2 yıl içinde kargo ücretleri de bize ait. Ürünümüze tam güveniyoruz ve her daim arkasındayız.

Yardım almaktan çekinmeyin !

Bir sorun yaşadığınızda veya ürünlerimiz hakkında bilgi almak istediğinizde, çekinmeden bizi arayabilirsiniz.